List motywacyjny pracownika biurowego - o czym pamiętać?

28.08.2019

List motywacyjny pracownika biurowego - o czym pamiętać?

Gdy przychodzi ten moment i okazuje się, że aby mieć szansę dostać preferowaną pracę w biurze musisz napisać list motywacyjny, warto uzbroić się w wiedzę, która pomoże wyjść z tego zadania obronną ręką. Jako piszący list motywacyjny pracownik biurowy pamiętaj przede wszystkim, że czasem (a nawet częściej niż czasem) małe rzeczy mogą mieć duże znaczenie. Im bardziej zaangażujesz się w dopracowanie swojego listu, tym większe są szanse na wywarcie wrażenia na osobie odpowiedzialnej za rekrutację.

Postępuj zgodnie z niżej opisanymi wskazówkami i technikami, jeśli zależy Ci na stworzeniu listu motywacyjnego na najwyższym poziomie. Dzięki temu Twoje cv zostanie wysłane w doborowym towarzystwie, a Ty sam mocno zwiększysz swoje szanse na uzyskanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

 

List motywacyjny jak zacząć?

Przede wszystkim musisz wybrać odpowiedni styl listu – inaczej będzie wyglądał, jeśli kogoś interesuje praca biurowa, a inne podejście ma, jeśli chodzi o list motywacyjny pracownik produkcji. Istnieje też kilka rodzajów listów motywacyjnych, które można wysyłać do pracodawców i osób kontaktowych.

 

Dla przykładu chodzi o:

  • tradycyjne listy motywacyjne (znane również jako listy aplikacyjne) - pisane w celu ubiegania się o określone oferty pracy
  • listy, w których pytasz o możliwe oferty pracy w firmie


Pamiętaj, aby wybrać rodzaj listu motywacyjnego, który odzwierciedla to, o co się ubiegasz i czego oczekujesz. Jeśli list motywacyjny do pracy biurowej nie będzie napisany w odpowiednim stylu, już od początku możesz zmniejszyć swoje szanse na zatrudnienie.
 

List motywacyjny praca biurowa – więcej niż CV!

 

Jedną z najważniejszych wskazówek, a równocześnie taką, o którą zbyt często osoby poszukujące pracy zapominają jest to, że list motywacyjny jako pracownik administracyjny nie powinien być tylko kolejną wersją Twojego CV. Zamiast tego list ten powinien zawierać konkretne dowody na to, co jesteś w stanie wnieść do firmy, którą jesteś zainteresowany.

W tym celu, do treści listu dobierz sobie od dwóch do trzech umiejętności pracownika biurowego, które chcesz wyróżnić. Następnie podaj przykłady podkreślenia tych cech. To właśnie te przykłady będą odróżniać Twój list motywacyjny od Twojego CV. Na przykład, jeśli chcesz podkreślić swoje doświadczenie i umiejętności związane z organizacją czasu, podaj przykładową sytuację, w której z powodzeniem mogłeś się w tym wykazać. Możesz uwzględnić konkretne okoliczności, podkreślić swoje szczególne sukcesy. Jest to tym bardziej ważne, jeśli chodzi o list motywacyjny do pracy biurowej bez doświadczenia – musisz w inny sposób udowodnić, że się nadajesz.

Oczywiście najlepiej jest wtedy, gdy można pokazać, w jaki sposób wniosłeś wartość dodaną do poprzednich firm, dla których pracowałeś, ale właśnie - jeśli jesteś absolwentem lub pracowałeś w innej branży czy nie masz dużego doświadczenia zawodowego, możesz podkreślić niektóre ze swoich innych umiejętności.

 

Dostarcz dowody w formie:

  • projektów
  • prywatnych harmonogramów
  • wolontariatu

One również dowodzą, że posiadasz te umiejętności, których potencjalny pracodawca może od Ciebie oczekiwać.

 

Niestandardowy list motywacyjny na pracownika biurowego

Prawda jest taka, że specjalista ds rekrutacji nie będzie miał żadnego problemu z tym, by szybko stwierdzić, czy napisałeś ogólny list motywacyjny do pracy biurowe, wyjątkowy - specjalnie z myślą właśni o tym jednym, jedynym stanowisku, czy też jest to list ogólny, który nadałby się do aplikacji na każde stanowisko.

Zamiast tego, dopracuj list motywacyjny do pracy biurowej tak, aby pasował do konkretnego zadania. Najlepszym sposobem na to jest dopasowanie kwalifikacji do stanowiska pracy.

 

Aby to zrobić w ten sposób:

  • przyjrzyj się uważnie liście ofert pracy
  • wybierz dwie lub trzy umiejętności, zdolności lub doświadczenie, których wymaga interesująca Cię praca
  • w liście podaj przykłady pokazania każdej z tych umiejętności


Uwzględnij również słowa kluczowe z oferty pracy w liście motywacyjnym, jak na przykład „pracownik biurowy list motywacyjny”. Dodatkowo, jeśli na liście znajduje się informacja, że idealny kandydat musi mieć doświadczenie w „radzeniu sobie ze stresującymi sytuacjami”, możesz podać przykład takiej sytuacji, z którą sobie doskonale poradziłeś.

Poświęć trochę czasu, aby zaprezentować swoją osobowość i wyjaśnić, jak świetnie pasowałbyś do stanowiska i firmy.

Owszem, napisanie niestandardowego listu motywacyjnego dla każdego zlecenia może być czasochłonne, ale ważne jest, aby włożyć w to czas i wysiłek, jeśli faktycznie zależy Ci na takiej, a nie innej pracy. Niestandardowy list motywacyjny do pracy biurowej pomoże czytelnikowi zobaczyć już na pierwszy rzut oka, że rzeczywiście jesteś dobrze dopasowanym na to stanowisko kandydatem.

 

Najważniejszą częścią wysłania listu motywacyjnego jest postępowanie zgodnie z instrukcjami pracodawcy. Jeśli ogłoszenie o pracy mówi o dołączeniu listu motywacyjnego jako załącznik do wiadomości e-mail, dołącz do wiadomości e-mail pliki Microsoft Word lub PDF. Jeśli specjalista ds. Zatrudnienia mówi, że chce, abyś przesłał swoje materiały za pomocą internetowego systemu aplikacji, nie wysyłaj fizycznej aplikacji.

Wstecz