Outsourcing pracowniczy

Leasing pracowniczy, z którego bardziej zaawansowaną formą jest outsourcing (usług) polega na odciążeniu pracodawcy i przejęciu części jego działalności niestanowiącej głównej osi działania. Pracodawca może w takiej sytuacji skupić się na tym co jest działalnością podstawową. Leasing pracowniczy może przybierać formy bardziej zaawansowane, jak chociażby przejęcie całej linii produkcyjnej wraz z pracownikami.

W Intensive Outsourcing specjalizujemy się w usługach leasingu pracowniczego oraz transgranicznej pracy tymczasowej. Łączymy w swoich kompetencjach usługi dla polskich i zagranicznych pracodawców. Działamy skutecznie i zgodnie z najlepszą wiedzą i doświadczeniem, które jest gwarancją dla naszych Klientów ale również dla zatrudnianych Pracowników.

Transgraniczna praca tymczasowa

Od wielu lat delegujemy również pracowników do krajów UE – Francji, Belgii i Niemiec w ramach umowy o pracę tymczasową, zgodnie z polską ustawą o pracy tymczasowej z 9 lipca 2003 oraz prawodawstwem krajów delegowania. Posiadamy niezbędne uprawnienia i licencje. ( tu proponuję odsyłacz do tych dokumentów ).

Branże, w których wspomagamy naszych zagranicznych Klientów w okresie wzmożonego zapotrzebowania na pracowników to przede wszystkim:

 • Branża budowlana – stany surowe w zawodach takich jak : cieśla-szalunkowy, zbrojarz, murarz, dekarz,
 • Branża budowlana tzw. wykończenie – malarze, monterzy suchej zabudowy, stolarze, hydraulicy, kamieniarze, elektrycy,
 • Branża spawalnicza – spawanie wszelkimi metodami,

 • Hotelarstwo – personel sprzątający, pokojówki, pomoc kuchenna, kelnerzy/kelnerki,
 • Produkcja, przetwórstwo spożywcze – pracownicy linii produkcyjnej, pakowacze, sortowacze.

Nasi koordynatorzy są w stałym kontakcie z oddelegowanymi pracownikami, mają ich pod opieką przed i w trakcie pobytu za granicą. Jako Agencja skrupulatnie trzymamy się przepisów kraju delegowania, obowiązujących stawek oraz całego procesu legalności zatrudnienia. Klientom zapewniamy wysoko wykwalifikowany personel, a naszym pracownikom możliwość zdobycia doświadczenia i nabycia nowej technologicznej wiedzy w krajach UE. Wyrabiamy dla pracowników niezbędne dokumenty do pracy za granicą takie jak A1, karta EKUZ, wykonujemy niezbędne tłumaczenia, pomagamy w akomodacji.

Dlaczego warto wybrać nasz outsourcing pracowniczy?

 • Zapewniamy przejrzyste formy rozliczeń
  Wyodrębniamy wszystkie koszty zatrudnienia pracowników/zleceniobiorców w formie usługi (faktury po zakończonym okresie rozliczeniowym).
 • Przejmujemy zadania działu kadrowo-płacowego
  Eksternalizacja procesów kadrowo-płacowych, oznacza brak konieczności powiększania działu, zatrudniania nowych pracowników. Po naszej stronie leżą również obowiązki prawno-podatkowe oraz odprowadzenie składek ZUS.
 • Zapewniamy pełny nadzór nad całym procesem
  Nadzorujemy całą linię produkcyjną, technologiczną, dbamy o wydajność i optymalizację wszystkich prac. Oznacza to znaczną oszczędność czasu i środków finansowych potrzebnych na organizację nowego przedsięwzięcia i zatrudnieniem osób, które zajmą się opieką nad nimi.
 • Dbamy o utrzymanie wskaźników zatrudnienia na stałym, nie zwiększonym poziomie
  Oznacza to brak dodatkowych obciążeń z tytułu PFRON, czy utrzymanie statusu małego/średniego przedsiębiorstwa i wszelkich związanych z tym przywilejów.