Intensive Group

Szukasz pracy? Pomożemy CI w tym!
Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć wymarzone zajęcie

Wyślij do ns swoje CV a my pomożemy znależć prace dla Ciebie Wyślij swoje CV

Praca w Niemczech

Gospodarcza potęga Niemiec od lat przyciąga w swoje strony osoby poszukujące pracy za granicą – także Polaków. Wysokie zarobki wabią przedstawicieli najróżniejszych branż, a możliwości rozwoju sprawiły, że wśród emigrantów zarobkowych podróżujących z Polski do Niemiec niemal ¼ stanowią osoby posiadające wyższe wykształcenie. Studia i praca w Niemczech cieszą się wśród naszych rodaków coraz większą popularnością, a wynikające z nich korzyści są widoczne i odczuwalne dla naszej kieszeni. To nie tylko rozwiązanie, które leży tuż za granicą naszego kraju, ale także ciekawe doświadczenie kulturowe. Dzięki pomocy pośrednictw pracy i dostępności ofert online nie mamy w obecnych czasach problemu z odnalezieniem dobrze płatnego zajęcia.

Praca Niemcy – zarobki

Wśród pracowników wyjeżdzających do Niemiec znajdują się zarówno osoby poszukujące sezonowego zajęcia, jak i stałej pracy – najwięcej zarabiają ci, którzy decydują się na stałe zamieszkanie za granicą. Płaca minimalna wynosi dziś w Niemczech 1 498€ i dotyczy przede wszystkim pracowników fizycznych. Wykwalifikowani specjaliści mogą liczyć na znacznie wyższe zarobki, zwłaszcza jeżeli płynnie posługują się językiem niemieckim, czego często wymaga od nich wykonywana na co dzień praca Niemcy cenią sobie fachowców, a ze względu na wysokie zapotrzebowanie na specjalistów dokładają wszelkich starań, by ich u siebie zatrzymać. Wiąże się to oczywiście z odpowiednio wyższymi zarobkami.

Warunki pracy w Niemczech

Tygodniowy czas pracy w Niemczech wynosi 39 godzin (najczęściej są to 4 dni po 8 godzin i 7-godzinny piątek) – w przypadku niestandardowego podziału na żaden z poszczególnych dni nie może przypaść ich więcej niż 10. Nadgodziny wiążą się z dodatkiem rzędu 25-75% do podstawowej stawki za godzinę pracy. Każdemu pracownikowi przysługują 24 dni płatnego urlopu w ciągu roku (lub 30 w przypadku osób pracujących w soboty). Praca w Niemczech jest unormowana jasno określonymi przepisami, a ich nieznajomość nie zwalnia nas z ich respektowania – należy więc poznać dokładne warunki przed podpisaniem umowy.

Praca w Niemczech a koszy życia

Koszt mieszkania, wyżywienia i transportu na terenie Niemiec od lat utrzymuje się niezmiennie na poziomie ok. 40% zarobków Polaka mieszkającego na obczyźnie. Będąc świadomym tej prawidłowości, łatwiej jest przewidzieć niezbędne wydatki i stale mieć pod kontrolą miesięczny budżet. Mimo że praca w Niemczech gwarantuje nam nieporównywalnie wyższe zarobki niż w Polsce, nie możemy bagatelizować kosztów związanych z utrzymaniem – są one nieporównywalnie wyższe niż w naszym kraju. Warto zapoznać się z siecią sklepów oferujących niższe ceny i bazować na jedzeniu przygotowywanym we własnym zakresie – w ten sposób najłatwiej oszczędzić zarobione pieniądze.

Praca Niemcy – dlaczego warto

Kraje Europy Zachodniej, a zwłaszcza Niemcy, uchodzą obecnie za najbardziej atrakcyjny kierunek emigracji zarobkowej – nie tyko wśród mieszkańców UE. Polityka gospodarcza naszego zachodniego sąsiada sprzyja zatrudnianiu pracowników z zagranicy, a niewątpliwie atrakcyjne zarobki często zatrzymują ich na dłużej. Praca w Niemczech powinna być rozważana nie tylko przez osoby posługujące się językiem niemieckim, ale właśnie przez nie w szczególnej mierze – daje to bowiem znacznie szersze możliwości zarobkowe.